Вдруге в історії Тернопільщини посади намісника Президента та спікера облради одночасно посідають вчителі за фахом, випускники Тернопільського педагогічного інституту (зараз - університету) - Степан Барна та Василь Хомінець. Для економічно відсталої Тернопільщини це, схоже, карма.

В ділових колах владний тандем викликає в кращому випадку іронічні посмішки, адже не встигло охолонути місце майстра розмовного жанру свободівця Сиротюка, як вільний мікрофон зайняв ще один знавець високопарної рими.

Попереднє вчительське двовладдя, коли в період 2006-2007 років Тернопільщиною керували вчитель історії Стойко та вчитель біології Миколенко, нічого доброго, крім постійних суперечок, Тернопільщині не принесло. Стойко обіцяв їздити на броньовику, а Миколенко - чистити від замули річки. Як наслідок, Стойко через рік втік у Верховну раду, а раду Миколенка розпустив та відправив на пенсію Юрій Чижмарь.

Що буде зараз? Скора пенсія ні Хомінцю, ні Барні не світить. Хіба що пенсія політична. Звичайно, годі сподіватися на економічний прорив та інвестиції. Не той зараз час та й не ті обставини. Тому головне завдання в обох посадовців - не посваритися, як це часто буває у педагогічних колективах, і не перейти на з'ясування стосунків. Тішить той факт, що обоє, з різницею в кілька років, закінчили один факультет - історичний. Значить, є речі, що їх об'єднують. Ці обставини, а також факт приязного ставлення двох високопосадовців, дають надію, що цього разу педагоги знайдуть спільну мову.

Обом фактично належить здійснити функції ліквідаторів структур, які очолюють. У жовтні після виборів має зникнути запроваджена Кучмою система місцевого двовладдя, яка призвела до безкарності адміністрацій та безвідповідальності рад. Після конституційної реформи на місцевому рівні має бути запроваджено "єдиноначаліє". Той, хто переможе на виборах, отримає всю повноту влади у області. Очевидно, свого відтворення у новій владі вони чекатимуть після виборів. Відтак наступні 6 місяців тернополян очікують розлогі лекції від високопосадовців про те, що і як треба робити. Наразі важко повірити, що ці слова обернуться конкретними ділами. А хотілося б ...