Люди, які продають домашніх тварин на вул. Шептицького, займають половину тротуару. До того ж, чистоті це не сприяє, а напроти люди торгують овочами та фруктами, поскаржилася у редакцію тернополянка пані Стефанія (прізвища просила не називати - прим. ред).
Жінка вважає, що на вул. Шептицького - не місце для продажу живності – від папужок до кошенят і хом'ячків. До того ж, торгувати там таким товаром заборонено. Натомість люди, які продають домашніх улюбленців, кажуть, що їм більше ніде подітися. Міський голова обіцяє найближчим часом знайти зручне місце для торговиці.
Валяються сіно і тирса
- Такого ринку там не може бути. Куди влада дивиться? - обурюється пані Стефанія. - Продавці з клітками і тваринами на руках займають увесь тротуар і перешкоджають пішоходам. Я вже не кажу, що до кішок і собак торкаються руками діти, а тварини можуть мати глисти. До того ж, через дорогу - овочевий ринок. Це повна антисанітарія!
Жінка додає, що у Тернополі, на просп. Злуки діє пташиний ринок. Там можна продавати різну живність. Втім, там торгують таким товаром лише раз на тиждень. Тож всі продавці у будні скупчуються на вул. Шептицького.
- Через це там постійно валяються сіно, тирса, коробки. Вони зробили смітник майже у центрі міста, - обурюється тернополянка. – Окрім того, газон перед банком стоптали.
На вул. Шептицького у четвер, 31 березня, дійсно було людно. Під стінами банку розташувалися вздовж тротуару на перехресті продавці з клітками для папужок, хом'ячків. У картонових коробках сиділи кошенята, кролики, цуценята. Дехто тримав улюбленців на руках або ховав під курткою чи светром.
- Якого ви папужку хочете? Вибирайте, - закликала покупців старша жінка. - Хочете його навчити розмовляти? Тоді це має бути молодий самець. Ось такий підійде - з рябенькою голівкою і рожевим дзьобом. Беріть за 80 грн.
“А де нам подітися?..”
За 240 грн на базарчику можна придбати декоративного кролика, за 300 - пекінеса, за стільки ж - перське кошеня.
- Я з Бережан приїхала песика продати, - розповідає одна з продавців, ховаючи під курткою чорне цуценя. - Не знаю, чи дозволяють тут торгувати чи ні. Всі стоять і я стою. Ідіть запитайте тих жінок. Вони тут - щодня. Нехай розкажуть, які тут проблеми.
Люди, які часто стоять на перехресті Шептицького та Живова, нарікають, іншого місця для торгівлі не мають.
- У Тернополі пташиний ринок діє на просп. Злуки, але він працює лише в неділю, - каже продавець пані Люба (прізвище не назвала – прим. ред.). - Нам того замало. Адже за день не встигаємо продати тваринку. Якби хоч кілька разів на тиждень там можна було торгувати.
Жінка пригадує, що торговців тваринами з вул. Шептицького не раз виганяли.
- А де нам подітися? Це місце людне, тому тут і збираємося, - каже вона. - Виділили б нам спеціальну територію, то перейшли б туди. Але потрібно, щоб цей базарчик був десь поблизу ринку, а не на околиці міста.
Тварин продаватимуть на Муніципальному ринку
Забрати торговицю з перехрестя обіцяє мер Сергій Надал.
- Торгувати тваринами і птахами на вул. Шептицького не можна, - каже він. - Міськрада вирішила створити комунальне підприємство Муніципальний ринок. Тривають роботи з його облаштування на вул. Шептицького. Продавців переведуть туди.
До речі, продавці тварин створюють незручності й банку, під стінами якого вони розклали свої коробки. Як пояснюють у фінустанові, від них кожна друга людина виходить з грішми. Тому при вході до банку не має бути скупчення людей, адже в натовпі дуже легко будь-кого обікрасти. Охорона банку, як нам пояснили, не раз робила продавцям зауваження, але вони не реагують. Керівництво банку звернулося по допомогу у муніципальну поліцію. Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю міськради, за порушення правил благоустрою працівники муніципальної поліції щодо торговців несанкціонованого ринку 31 березня склали два адмінпротоколи.
Євгенія Цебрій, "20 хвилин"