У Києві відбувся масштабний Форум розвитку України. Більше півтори сотні учасників зібрання обговорили ситуацію в країні та вирішили створити нове політичне формування. Вже сьогодні оголошена назва – «Партія розвитку України».

Під час засідання було обговорено останні події в Україні, які засвідчили банкрутство старої політичної системи. За останні три місяці влада не доклала необхідних зусиль для зниження напруги та початку широкого національного діалогу. У ході дискусій, члени форуму прийшли до висновку, що країна потребує глибоких демократичних змін. На жаль, існуючі політичні партії виявились нездатними забезпечити необхідні зрушення.

Саме тому у країні посилюється громадський запит на політичну силу, яка здатна запропонувати українському суспільству новий порядок денний. Таким рушієм має стати «Партія розвитку України».

Про принципи формування партії, її розвиток, сформовані рішення та унікальність кожного регіону, поділився з нами учасник Форуму розвитку України Костянтин Баранов.

- За яким принципом сформована Партія розвитку України?

- Нову політичну партію збудована на принципах конкуренції та відкритості, реальної децентралізації та демократії в партійному управлінні, рівноправному представництві інтересів усіх регіонів. На даний час основне це негайне припинення збройного протистояння та початок ґрунтовного діалогу.

- Який шлях розвитку партії вважаєте вірним?

- Не став би рекомендувати єдиного рецепта. Але, як тернополянин, можу з впевненістю сказати: політична сила, котра робить ставки на лише одному аспекті завжди буде програшною. Насамперед, у кадрах. Подивіться на наших політичних велетнів – ніби то й чисельні сили, а як доходить до діла вибрати нема з кого.

Тому ми зараз і знаходимось у такі ситуації. Політична криза та бойові дії погіршили соціально-економічну ситуацію. Оголошена антитерористична акція на практиці виявилась погано організованою та малоефективною. А все це через популізм та «нарцисизм» більшості політиків.

Тому, вважаю, потрібно всіляко залучати молодь, вчити її, направляти, підказувати – і, головне,  довіряти.

- Розкажіть детальніше про кроки політичної сили щодо стабілізації ситуації в Україні.

- Допоки в Україні триває збройний громадсько-політичний конфлікт, звісно, про розвиток культури говорити не можна.

Під час збройних зіткнень гинуть мирні жителі.  Кожного дня небезпека чатує над тисячами українських сімей. Тому перш за все потрібно врегулювати конфлікт. Шляхи до припинення конфлікту лежать через широкий переговорний процес і націленість всіх учасників діалогу на врегулювання ситуації. Водночас, ми переконані, що зміни у владі й політиці потрібно  проводити вже зраз. Саме тому формування «Партії розвитку України» як ніколи доречне у цей нелегкий час.

- На Форумі розвитку України зібралися люди різних професій, віку і статі. Чим майбутня «Партія розвитку України» їх приваблює?

- Зваженістю, толерантністю і чіткістю позицій. Я вже неодноразово акцентував увагу на тому, що представники нашої партії - це лідери громадських організацій, науковці, приватні підприємці, держслужбовці і колишні представники інших політичних сил яких дістав культ вождя, корупція і повне безвладдя.

Хочу сказати: програмні засади «Партії розвитку України» деталізовані, конкретні і зрозумілі. Серед наших пріоритетів - формування нової моделі гуманітарного розвитку, відновлення демократичного устоїв суспільства, проведення децентралізації влади, подолання економічної кризи, збереження робочих місць ліквідація корупції та прискорення модернізації у всіх сферах життя.

Державі потрібні соціально-орієнтована економіка і економіко-стимулююча політика. Лише за таких умов суспільство віднайде рівновагу і зможе гарантувати гідний добробут людям і соціальну стабільність у країні.

- Який внесок Тернопільського краю у розвиток нової політичної сили?

- На Тернопільщині активно триває формування майбутніх районних осередків, що створюються на принципах конкурентності та відкритості, відбуваються консультації в кожному районі за проектами партійної платформи та статуту.

Під час останнього Форуму нами були представлені рекомендації щодо виведення країни з політичної та соціально-економічної кризи.  Ідеї черпались із прагнення тернополян. Адже не важливо чи ти українець зі сходу, чи з заходу, кожен хоче чітких і зрозумілих змін: забезпечення прозорості у прийняті владних рішень, подолання системної корупції, запровадження європейських стандартів.

І найголовнішим прагненням, яке об’єднало сьогодні всю країну, є встановлення миру. Не можна допускати війни та загибель сотень мирних жителів на Сході України.