7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. Представники профспілок наголошують, що це не свято, а день боротьби і протесту.
– Завтра, сьогодні та й вчора у багатьох країнах Європи розпочались профспілкові акції на захист своїх прав. Зокрема, це вже відбувається і в Греції, і в Португалії. Тому що політика урядів, яка веде до обмеження прав на гідну працю громадян, викликає спротив, у першу чергу, працездатного населення, – розповів голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний.
Гідна праця передбачає гідну заробітну плату. А тут Тернопільщина похвалитись немає чим. Зарплата в нашій області є найнижчою в державі. А це призвело до того, що ми увійшли до п’ятірки найбідніших областей України: 37% мешканців проживають за межею бідності. В середньому рівень бідності в країні становить 25%. Про це свідчать офіційні статистичні дані.
На думку Андрія Присяжного, рівень бідності, у першу чергу, залежить від величини прожиткового мінімуму.
– Ми вважаємо, що прожитковий мінімум має бути значно вищий. А уряд його свідомо занижує, не включаючи туди повний набір товарів і послуг, який потрібен людині. І навіть те, що ми домагаємося: виключити із прожиткового мінімуму податок на доходи фізичних осіб. Оцих 15%, які утримуються із зарплати і йдуть у місцевий бюджет. Тобто, якщо я сьогодні маю заробітну плату у 1000 гривень, то 150 гривень відраховують у бюджет і я їх не маю в кишені, – порахував Андрій Присяжний
До речі, 17 жовтня відзначатиметься Міжнародний день боротьби із бідністю. Цього дня у столиці відбудеться Всеукраїнська акція профспілок «Профспілки проти бідності».