У Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці на виставці представили сім картин художника Івана Марчука.

Експозицію назвали "Магія ліній і кольорів: Всесвіт Івана Марчука", — розповів Суспільному директор обласної наукової бібліотеки Валерій Бачинський. Картини - з краєзнавчого та художнього музеїв Тернополя. Ще дві роботи надали з приватних колекцій товариші Івана Марчука.

"Ми надали для виставки три оригінальних живописних полотна Івана Марчука: "Сходить чар-місяць", "Сонячна весна" і "У Скансені взимку". Ці твори належать до раннього періоду творчості художника і створені в його особистій техніці, манері — це пльонтанізм. З цього дивовижного плетива ліній і кольорів постають чудові пейзажі", — зазначила заступниця директора художнього музею Ольга Ваврик.

Директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Валерій Бачинський розповів, як виникла ідея створити цю виставку:

"В січні у Відні я зустрівся з Іваном Марчуком у його майстерні і ми поспілкувались. Тоді я відчув, що я зобов’язаний на батьківщині про нього ще розповісти: що Марчук працює, Марчук живе, Марчук мріє і думає про Україну. І найважливіше, що він у своєму віці працює. Він встає рано і шукає нові, нові, нові підходи для малювання".

Юлія Дерев’янко — переселенка з Харкова. Жінка зазначила, працює вчителькою історії, вона і раніше цікавилась творчістю Івана Марчука, адже. На цій виставці вперше побачила роботи художника в оригіналі.

"Вразила мене картина "Місяць над селом". Ми ніби і не бачимо того місяця, але кожна деталь, кожен будиночок, кожна хатиночка відображена в його творчості", — сказала відвідувачка.

Своїми враженнями поділилась переселенка з Нової Каховки Галина Носкова.

"Мені дуже сподобалась виставка. Давно чула про цього художника, знаю, що він входить в сотню геніїв світу. Знаю, що за радянських часів він зазнав гонінь, цькувань і переслідувань. Його навіть до психіатричної лікарні хотіли запроторити, бо він не вписувався в рамки соцреалізму. Художник був змушений їхати за кордон, щоб якось проявлятися, творити", — сказала Галина Носкова.

Виставка триватиме до 18 лютого.

Нагадаємо, Іван Марчук родом із села Москалівка, Кременецького району. Свої картини художник створює в техніці пльонтанізм, цю техніку він придумав сам. Іван Марчук — народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. У його творчому доробку 5000 картин. Зараз художник живе у Відні.

Ірина Терлюк, Софія Перчишин, Суспільне