Шахраї створюють недостовірні посилання з метою отримання банківських реквізитів та конфіденційної інформації. Як тільки людина вводить дані, з її електронного гаманця зникають кошти, які пройдисвіти переводять на свої рахунки.
39-річна жителька обласного центру розмістила на сайті оголошень публікацію про продаж взуття. До неї зателефонував псевдопокупець та узгодив умови покупки. Шахрай надіслав жінці фішингове посилання, за допомогою якого отримав доступ до карткового рахунку тернополянки. Заявниця зрозуміла, що її ошукали, коли перевірила стан рахунку. Аферист привласнив майже 188 тисяч гривень.
Відомості про подію слідчі територіального підрозділу поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Такий вид шахрайства називається фішингова атака – це спроба отримати особисту інформацію через Інтернет оманливим шляхом. Зазвичай вона здійснюються через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які користувач відвідує. Наприклад, на електронну пошту може прийти лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.
Не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані.
Якщо ви все таки стали жертвою шахраїв, не зволікайте, телефонуйте в поліцію.
Поліс
Статті
четвер, 26 грудня 2024
середа, 25 грудня 2024
вівторок, 24 грудня 2024
понеділок, 23 грудня 2024