Після зимового подорожчання ціни на готову молочну продукцію в Україні стабілізувалися. Порівняно з максимальними цінами, які були станом на 1 грудня 2024 року, вартість на кінець березня знизилась на 18%.

Про це розповіла Суспільному заступниця директора Асоціації виробників молока Олена Жупінас. За її словами, така ситуація дає можливість переробним підприємствам працювати і не підвищувати ціни на готову продукцію.

Молоко до 50 гривень за літр, кисломолочний сир — від 120 до 140 гривень за кілограм, сметана від 120 до 180 гривень за літр, масло по 500 гривень за кілограм. Такі ціни на молочні продукти називають продавці на тернопільському ринку.

Купувати молокопродукти прийшла Євгенія:

"Ціни нормальні. Я не часто беру молоко, я взяла дві пляшки. Кажуть, що добре — 100 гривень за дві — це добре".

Свою думку про ціни на молокопродукти на ринку сказала і покупчиня Галина:

"Молочка для мене завжди була дорога, і сир, і сметана. Як було дорого, так і є. Дешевше не стало", — зазначила жінка.

Михайло Стельмах займається виготовленням сирів. За його словами, молочні продукти дорожчають взимку щороку, а навесні ціна знижується.

"Взимку завжди, як не крути, як не верти, якість молока трошки гірша, бо вся худоба стоїть у хліві. Весна приходить і відразу отел, а разом з тим і краще молоко. Падає трошки жирність, але якість молока покращується", — сказав Михайло Стельмах.

Станом на лютий у Тернопільській області зафіксували подорожчання молочної продукції. Про це розповіла начальниця відділу поширення інформації обласного управління статистики Світлана Смакоус:

"На споживчому ринку Тернопільської області у лютому 2025 року, відносно попереднього місяця, було подорожання кисломолочної продукції майже на 3%. Сирів майже на 2%, а молока та сметани на 1%. У той же час, з початку року ціни на кисломолочну продукцію та сметану зросли на 4%, а молоко — на 3%".

Станом на березень ціни на молочну продукцію в Україні стабілізувалися,— сказала заступниця директора Асоціації виробників молока Олена Жупінас.

"Після подорожчання молокопродукції, реалізація свіжих молочних продуктів і масла, і сиру знизилася. Для людей це було трошечки шоком, а зараз люди більш-менш звикають. А щоби повернути прихильність покупців, переробні підприємства в мережах проводять акції зі зниження цін", — зазначила Олена Жупінас.

Ціни на молочні продукти зросли у порівнянні з березнем 2024 року, але цьогоріч з лютого залишаються стабільними. Молоко подорожчало на 21%, кисломолочний сир — на 36%, твердий сир — на 21,5% . Вершкове масло подорожчало найменше — на 10%, а сметана коштує стільки ж, як торік у грудні, розповіла Олена Жупінас.

"Ми не прогнозуємо підвищення ціни на готову молокопродукцію, адже ціна на сире молоко, основну сировину для молокопродуктів, вже третій місяць знижується. Порівняно з максимальними цінами, які були на 1 грудня 2024 року, ціна на кінець березня знизилась на 18%. Це дає можливість переробним підприємствам працювати рентабельно і не підвищувати ціни на готову продукцію. Ціни не знизяться і не будуть дорожчати, навіть попри інфляцію в Україні. Вони залишатись на тому ж рівні. І ціна на сире молоко у другій половині квітня теж стабілізується".

Ірина Терлюк, Віта Поляна, Суспільне