На сесії міської ради 16 лютого депутати затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,0817 га для обслуговування викупленої житлової будівлі з реконструкцією під 5-квартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення за адресою вул. Сагайдачного, 6а ПП «Креатор-Буд». З цих 0,0817 гектарів землі – 0,02912 га перебувають у власності підприємства, а 0,05258 га будівельній фірми тим же рішення надали в оренду терміном на десять років. Після державної реєстрації договору оренду цю земельну ділянку віднесуть до земель житлової та громадської забудови.
П’ятиквартирний житловий будинок виросте на місці колишнього дитячого кафе «Женя Женечка». Нині тут – піцерія. Як тільки до мешканців навколишніх будинків дійшла інформація, що тут мають намір розгорнути масштабне будівництво, вони почали бити на сполох. За допомогою звернулися в усі засоби масової інформації та прокуратуру. Але остання інстанція жодних ознак якихось порушень не виявила. Про це перед розглядом питання на сесії заявив міський голова Сергій Надал.
Свою незгоду із позицією мера висловив депутат (і колишній перший заступник міського голови) Петро Ландяк. Ще перед початком перерви, він попросив очільника міста надати йому копію відповіді прокуратури для ознайомлення. Але отримав він її лише перед тим, які дійшла черга голосувати за даний проект рішення. За словами Петра Ландяка, на сьогоднішній день існує звернення мешканців п’яти будинків на вулиці Сагайдачного, №№2, 4, 6, 8 та вулиці Грушевського, 1, до яких би варто було дослухатися.
– Я не виступаю проти фірми «Креатор-Буд». Я знаю цього керівника і з повагою до нього ставлюся. І якщо у Тернополі буде більше таких керівників, то тернополяни тільки виграють. З іншої сторони, я є прибічником лобіювання здорового, в межах законодавства, місцевого бізнесу. Але я вважаю, що голосувати за дане рішення не можна. По-перше, у нас немає детального плану забудови території. Зокрема, і тієї, де планується будова. А детальний план передбачає громадські слухання, де мешканці мають право висловити свою точку зору. Крім того, детальний план передбачає доцільність забудови чи реконструкції, висотність будинку, благоустрій і так далі, – наводив аргументи депутат.
Також, за словами Петра Ландяка, нещодавно засідала містобудівна архітектурна рада, яка висловилась проти цього будівництва. Крім того, оскільки забудова буде вестися у центрі міста, має бути історико-містобудівне обґрунтування, яке видається для центральної частини Тернополя, оскільки ця територія є архітектурною цінністю. І загалом, якщо є скарги мешканців, повинна бути створена погоджувальна комісія. Петро Ландяк просив зняти це рішення до врегулювання усіх моментів.
Захищати «Креатор-Буд» і майбутнє будівництво взявся міський голова Сергій Надал. Мер вважає, що Петро Ландяк мав би взагалі подякувати за те, що йому дали прочитати відповідь прокуратури. Оскільки це рішення отримала не міська рада, а один із скаржників. І спеціально для депутата очільник міста отримав копію, щоби йому передати. Тому жодних закидів стосовно несвоєчасності надання документа бути не може. Крім того, проведена прокуратурою перевірка за скаргою мешканців констатувала, що подібне будівництво не потребує громадських слухань згідно із діючим законодавством та не має жодних архітектурних цінностей.
– «Женя-Женечка» по вашому архітектурна цінність, чи що? Всі рішення міська рада приймала згідно із діючим законодавством, що підтверджує довідка про перевірку з міської прокуратури. Я би вас просив наступного разу, якщо ви ситуацією не володієте, особливо у плані містобудування і архітектури, то стримуйте себе у своїх висловах стосовно законності прийняття рішень міською радою. І не робіть собі дешевого піару, – порадив Ландяку Надал.
У підсумку 34 із зареєстрованих 45 депутатів проголосували «за».