Про стан виробничого травматизму в Тернопільській області та заходи щодо його попередження йшлося на нараді, яку провів голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк.

Як зазначив начальник управління Держгірпромнагляду в Тернопільській області - Михайло Лаба: «Стан травматизму в області за останні 5 років зменшився, якщо приміром у 2007 році було  157 травмованих працівників на роботі, з них 18 смертельно, то у 2009 вже тільки 109 травмованих, з них 11 смертельно. За 9 місяців цього року на підприємствах області травмовано 58 працівників, з них 11 осіб смертельно. Найбільше травмованих працівників в соціально - культурній сфері та торгівлі – 16 осіб, харчова промисловість – 13 осіб, машинобудування 7 осіб, сільське господарство –  6 осіб, будівництво – 5 осіб».

За словами Михайла Лаби, 18 відсотків осіб, що були смертельно травмовані, на роботів перебували в стані алкогольного сп’яніння.

«Також цього року зафіксовано збільшення смертей на виробництві в окремих районах, зокрема в Підволочиському, Борщівському, Заліщицькому, Збаразькому та Теребовлянському та в місті Тернополі», - зауважує Михайло Лаба.

Основні причини травмування – незадовільний технічний стан  засобів виробництва, порушення правил дорожнього руху, стан алкогольного сп’яніння на роботі.

У цьому році інспекторами Держгірпромнагляду в Тернопільській області здійснено 1992  перевірки щодо обстеження  стану охорони праці, працівників, виявлено 14 тисяч порушень з охорони праці,  притягнуто до адмінвідповідальносі 807 працівників,  з них 397 керівників підприємств.

Сума штрафів склала більше 68 тисяч гривень. На 11 посадових осіб матеріали направили у прокуратуру.

Заслухавши інформацію начальника управління Держгірпромнагляду в Тернопільській області Михайло Цимбалюк доручив посилити державний нагляд за дотриманням роботодавцями законодавства про охорону праці, безпечною експлуатацією устаткування, об’єктів підвищеної небезпеки, повідомляє сайт ОДА