«Сьогодні на заробітках за кордоном перебуває від 10 до 15% економічно активного населення області. Масовий виїзд наших земляків на роботу за кордон дозволив їм покращити своє матеріальне становище, організувати добробут, забезпечити можливість навчання дітям, підтримати економіку області приватними інвестиціями».
Про це 13 грудня 2012 року, у приміщенні Тернопільського прес-клубу під час презентації проекту регіональної програми підтримки українських трудових мігрантів Тернопільщини заявив голова обласного осередку партії Українська платформа «Собор» Руслан Кулик.
Політик підкреслив, що тільки за 2010 рік сума переказів в іноземній валюті, яка надійшла з-за кордону в область, становила близько 170 млн. дол. США, а в цілому по Україні ця сума склала 5,2 млрд. дол. США. «Однак, ціна цього матеріального благополуччя є надзвичайно високою: зруйновані сім’ї, покоління дітей, які виросли без одного з батьків або й без обох, втрачене здоров’я та багато інших негативних наслідків», – зазначив Кулик.
Разом з тим, Руслан Кулик зауважив, що українська держава не надто переймається долею своїх громадян, які стали трудовими мігрантами.
За словами представника Української платформи «СОБОР», в Україні відсутнє законодавство, яке б визначало статус трудових мігрантів. «Не з усіма країнами масового перебування українських заробітчан підписані угоди про соціальне забезпечення трудових мігрантів. Створена в січні 2010 року Рада з питань трудової міграції громадян України при Кабінеті Міністрів України бездіяльна. Міжнародна українська школа, заснована Міністерством освіти і науки України, належним чином не фінансується тощо», – наголосив політик.
Все це, на думку Кулика, призводить до того, що, не відчуваючи підтримки з боку держави, частина українців приймають громадянство інших країн.
Саме тому регіональна програма підтримки українських трудових мігрантів Тернопільщини, яку пропонує Українська платформа «Собор» має стати альтернативним шляхом вирішення існуючих проблем», – наголосив Руслан Кулик.