У Тернополі під головуванням народного депутата України Миколи Люшняка відбулось зібрання керівників найпотужніших підприємств агропромислового комплексу. Аграрії обговорили два найболючіших питання галузі – закінчення мораторію на продаж с/г земель та відміна спеціального режиму сплати податку на добавлену вартість.
Як розповів парламентарій, який членом Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, з травня цього року від профільного комітету подано ряд законопроектів про заборону продажу с/г земель. Але, на жаль, вони не потрапляють на голосування у парламент, оскільки є багато альтернативних ініціатив, які ніби то мали б продовжити мораторій до 2016, або до 2020 років.
«Вузьке коло аграрників уважно вивчивши інші законопроекти, зауважили, що деякі народні депутати планують зробити те, про що попередня влада тільки мріяла. Сьогодні у Верховній Раді проголосовані від 20 до 30 різних земельних законів. І кожен з них має свої «підводні каміння,» - зауважив пан Микола.
Виявляється, у стінах парламенту є досить велика кількість лобістів продажу родючих українських земель. Більше того, деякі нардепи готові дозволити продаж навіть іноземних державам.
«Казахстан, Мексика та Бразилія – ви знаєте, що робиться у цих країнах?, - зауважив з цього приводу Микола Люшняк. - Їх землі викупили Китай, Саудівська Аравія та інші нові економічно потужні держави. Їх земля же не є їх економічним потенціалом. Там тільки засівають, збирають та вивозять вирощений врожай.»
Тернопільські аграрії одноголосно погодились з ініціативою Миколи Люшняка щодо продовження мораторію на продаж с/г земель. Для цього одразу на зборах була створена ініціативна група, яка має розробити власні пропозиції щодо продовження мораторію, а також затвердження нового земельного кодексу.
«Перш ніж дійти до продажу землі, ми повинні навчити наших господарів працювати на цій землі. Першочергове завдання всіх аграрників України один – добитися мораторію на продаж землі, допоки ми не розробимо з чіткими правилами Земельний кодекс. Після цього, як мінімум два скликання Верховної Ради не будуть мати права вносити зміни у цей закон. В іншому випадку ми перетворимося на країни сировинного придатку, як то згадані Мексика, Бразилія та Казахстан,» - підсумував Микола Люшняк.