Пайовики Щепановського так і не почули, куди він подів їхні гроші
Кримінальну справу про обвинувачення Щепановського-Марценюка розглядали у міськрайонному суді майже рік. За час розгляду головному колишньому керівнику ТФ “Будівельник” декілька разів надавали медичну допомогу, змінювали захисників та, врешті-решт, змінили й саме обвинувачення, - пише "20 хвилин".
Нагадаємо, арешту Зіновія Щепановського передували людні мітинги під стінами обладміністрації. Обурені пайовики вимагали повернення грошей та притягнення до відповідальності людини, яка їх ошукала. Останній мітинг провели 14 червня минулого року. А вже наступного дня Щепановського взяли під варту.
Йому інкримінували зловживання владою і службовим становищем, службове підроблення та привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Тоді йому загрожувало 8-12 років позбавлення волі.
Перше засідання у справі колишнього керівника підприємства та головного бухгалтера підприємства Євгена Марценюка провели 21 липня 2011 р. Це було чи не єдине засідання, на яке хотіли потрапити стільки постраждалих, скільки ледь міг вмістити зал. Наступні засідання чимало пайовиків просто ігнорували.
Суддя, аби привести їх на засідання, навіть звертався за допомогою до міліції та прокурора. Упродовж розгляду справи засідання пропускали не лише пайовики, а й адвокати, захисники. Ще декілька засідань переносили через стан здоров’я Щепановського. Постраждалі все більше зневірювались у правосудді.
- Мені здається, що все куплено, - говорила пані Марія (прізвища просила не називати – прим. ред.) на засіданні у вересні. - Але для мене головне, щоб мені повернули гроші. А їх, певно, не буде, як і квартири.
Потрапили ми до аферистів. Віддали важко зароблені за кордоном гроші. У нас такі кошти нереально заробити.
Ближче до завершення справи емоції пайовиків вщухали. Присутні на засіданнях навіть іронізували над собою та підсудними. А підсудні Щепановський та Марценюк перекладали вину один на одного. Директор наполягав, що він займався тільки господарською частиною, а фінансами – бухгалтер Марценюк. Останній, у свою чергу, стверджував, що усе вирішував тільки сам Щепановський, а сам він, як і будь-який найманий працівник, тільки виконував вказівки.
Під кінець судового слідства прокуратура змінила обвинувачення. Адже за рік у суді так і не змогли довести, що саме ці двоє звинувачуваних привласнили людські гроші. Тож статтю про привласнення коштів зняли, а звинуватили тільки у службовій підробці та службовій недбалості. Куди поділися їхні мільйони - люди так і не почули.