Другий день роботи Виборчого Синоду єпископів УГКЦ завершився Вечірнею. За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, в понеділок відбулося чотири голосування.
Голосування також відбувалося у вівторок, але не дало позитивних результатів для жодного кандидата. Як вже повідомлялося, усі члени Синоду єпископів мають активний голос у виборах. Кожен єпископ має право на один голос. Голосування через заступника або листом заборонене. Тільки члени Синоду, секретар і лічильна комісія можуть перебувати в кімнаті для виборів. Голосування є таємним.
Зазвичай потрібно отримати дві третини голосів, щоб бути обраним. За цієї процедурою голосування відбуватимуться упродовж трьох днів чотири рази на день. Після дванадцятьох безрезультатних голосувань Главу Церкви обиратимуть простою більшістю. Коли вимога зменшується до абсолютної більшості, число кандидатів повинне бути зменшене до двох з найбільшою кількістю голосів.
Молитва, спільна і приватна, постійно супроводжує синодальні засідання. У рамках підготовки до виборів, 20 березня владики присвятили день для молитви і духовної застанови, мета якого, як сказано у повідомленні, через спілкування з Богом старатися пізнати Його волю щодо особи наступного Предстоятеля УГКЦ.
У середу синод продовжить свою роботу.
Разом з тим за інформацією Гал-інфо, на цей час коло основних претендентів на посаду звузилося до шести осіб. Це єпископ Йосиф Мілян, єпископ Богдан Дзюрах, ректор УКУ, отець-доктор Борис Гудзяк, Архієпископ львівський Ігор Возьняк, єпископ УГКЦ з Польщі Іван Мартиняк. Також серед претендентів, які мають високий шанс, називають єпископа УГКЦ з Великобританії Гліба Лончину.
<a href="http://risu.org.ua">Джерело публікації: risu.org.ua</a>