Після півроку простою під Тернополем нарешті запрацювало держпідприємство «Ветсанзавод». Для місцевих жителів ця новина - привід хоча б на час зітхнути з полегшенням. Адже поки завод стояв без роботи, біля його стін зібралося кілька тисяч тонн відходів м'ясної та рибної галузей. Все це добро гнило під відкритим небом, вкриваючи смородом багато кілометрів навколо. Місцева преса почала сурмити про екологічну катастрофу.

Як вдалося з'ясувати причина зупинки заводу не тільки у відсутності фінансування, а й у тому, що «Ветсанзаводу» належать сотні гектарів землі у приміській зоні Тернополя. На неї вже поклали око спритні забудовники. А близько двох тижнів тому Тернопільський райрада прийняла звернення до Кабміну і Мінагропромполітики з проханням закрити держпідприємство.

Голова райради Василь Дідух вважає, що завод загрожує безпеці мешканців, що проживають у прилеглих населених пунктах, і вже неодноразово заявляв, що «Ветсанзавод» необхідно закрити, а його територію віддати під забудову.

У свою чергу, керівництво «Ветсанзаводу» обурюється і запитує у обласних чиновників: хто займатиметься утилізацією небезпечних відходів, якщо підприємство закриють?

«Свого часу Василь Дідух мені особисто сказав: "Поки я тут - заводу не буде", - розповів директор держпідприємства Петро Кіндрат. - "Райрада своїми вимогами загнала нас у глухий кут. Але завод не можна закривати. Ми - стратегічне підприємство».

На щастя місцевих жителів, «Ветсанзавод» працює вже п'ятий день. За цей час там переробили понад 60 тонн відходів. Щоб Тернопіль уник екологічної катастрофи, необхідно ще близько двох місяців безперервної роботи у дві зміни, а також підтримка влади на всіх рівнях. Сьогодні енергетики та газівники відновили із заводом контракти «під чесне слово». Мінагрополітики до кінця травня має перерахувати перший транш у розмірі 560 тис. грн. На вчорашній колегії обласної держадміністрації заявили, що вже знайшовся іноземний інвестор, готовий вкласти гроші у розвиток підприємства, пише Взгляд.

Переклад з російської - "За Збручем".