14 травня на базі лікувально-оздоровчого комплексу “Червона калина” розпочала свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю "Хірургічний сепсис".
Леонід Ковальчук розповів присутнім про позитивні можливості реформування, коли виділені державою кошти можна розподілити так, щоб вистарчило на всі її потреби. Наприклад, хірурги, які працюють на даний час, виконують надто малу кількість операцій, аби не втратити кваліфікацію, один хірург повинен проводити до 200 операцій на рік, а проводить в середньому до 45. В той же час не вистачає лікарів на первинній ланці. Якщо організувати систему охорони здоров’я за новою схемою, то сімейний лікар зможе отримувати зарплату до 5 тис. грн. ще й отримувати кошти на пальне. Схема медпункт – сільська лікарська амбулаторія дозволить раціонально використати кошти.
Для того, щоб реформування було проведено успішно, потрібен час, проведена певна підготовка (створена розвинута і надійна, модернізована первинна ланка), відремонтовані дороги, закуплений медичний автотранспорт, створені і функціонували центри медико-санітарної допомоги, центри екстреної медичної допомоги. А у майбутньому можливо буде організовувати страхову медицину. Всі проблеми потрібно буде розв’язувати наполегливо і ефективно, інакше їх доведеться розв’язувати нащадкам.
Прес-служба ДОЗ