Виставка авторських скульптур Івана Мердака «Різьбярське диво Лемківщини» діє у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Вона присвячена 80 річниці депортації українців з етнічних земель.
- Виставкова експозиція зібрала велелюдну аудиторію краян - нащадків лемківської землі, шанувальників мистецтва, історії, освітян та вихованців, які прагнуть знати глибше і бачити більше, - розповіла Оленка Крупніцька, старша наукова співробітниця художньо-рекламного відділу ТОКМ. –
Іван Мердак – це митець-філософ, котрий зумів створити власний вертикальний світ, який не має меж. Розкрити внутрішні духовні скарби – довірив дереву. Його скульптурна спадщина налічує понад 500 робіт: історичні постаті, літературні герої, міфічні істоти. Це світ минулого і світло сущого, це відчутна енергетика і міцний зв’язок поколінь. До нашої експозиції увійшло 26 скульптурних робіт: «Дід Дмитро (Скрипка)», «Г. Сковорода», «Т. Шевченко», «Лемко», «Лемкиня», «Дух гір», «Автопортрет» та інші. Химерністю, таїною і сенсом наділив їх Іван Мердак. Глядач це розуміє і відчуває зріднене тепло рук майстра і дерева.
Скульптор народився 26 листопада 1933 року у селі Райське. Він прожив 74 роки, з них – майже 40 років (1965-2002) у Тернополі, який, за словами Оленки Крупніцької став найкращим затишним місцем для самовираження. Його твори були представлені на багатьох виставках в Україні та за кордоном: у США, Канаді, Австралії, Німеччині, Франції, Польщі.
Виставка Івана Мердака у краєзнавчому музеї діятиме до 19 листопада.
Ольга Трач
Фото зі сторінки ТОКМ у фейсбуці
Поліс
Статті
п’ятниця, 27 грудня 2024
четвер, 26 грудня 2024
середа, 25 грудня 2024
вівторок, 24 грудня 2024