"Виклики, які сьогодні переживають українські міста, й Київ зокрема, спонукає говорити про проблему відсутності місцевих референдумів, проблему участі громадян у вирішенні справ громади. Те, що відбувається із забудовами в українських містах чи невпинне зростання різного роду місцевих тарифів свідчить - місцеві органи влади не спрямовані на конструктивний діалог. Не спрямовані вони і на залучення громадян, на консультації та інформування. Це велика проблема. В той же час інститут місцевого референдуму все ще залишається архаїчним в контексті законодавчого забезпечення. Потрібно зробити все, щоб активні громадяни могли реалізувати своє право на волевиявлення, на народовладдя".
Таку думку висловив голова обласної організації УП «СОБОР» Руслан Кулик в Комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України під час круглого столу щодо реформ інституту місцевого самоврядування.
Політик переконаний, що місцевий референдум - це найкращий засіб зв’язку між людьми, політиками і владою. «З одного боку, це - народне волевиявлення, дає можливість отримати зворотній зв’язок. Тобто, представнику місцевої влади, народному депутату - мажоритарнику можна поставити чіткі завдання, спрямовані на вирішення проблем людей. Тому завжди буде можливість порівняти те, що хотів від народного обранця народ, і те, що він робить для своїх виборців насправді», – вважає Кулик.
«З іншого боку, місцевий референдум дозволяє місцевій владі діяти більш ефективно, спрямовувати ресурси саме туди, де вони є найбільш необхідними. Адже прості люди знаходяться найближче до повсякденних проблем і найкраще можуть оцінити пріоритетність їхнього вирішення» – наголошує політик.
*