«Восени обов’язково відновимо будівництво!» — оптимістично вигукнув Зеновій Щепановський, коли його виводили із зали суду після оголошення вироку. Було це минулої середи, 27 червня. Того дня Тернопільський міськрайонний суд після багатомісячної тяганини нарешті виніс вердикт керівникові фірми «Укрбудівест», у структурі якої перебувала відома у Тернополі фірма «Будівельник»: три роки і три місяці позбавлення волі із забороною права обіймати певні посади, а також штраф у розмірі 4250 гривень, - повідомляє Нова Тернопільська газета.
Таке рішення, а особливо сума штрафу — справжня насмішка над сотнями сімей, які вклали чималі кошти у будівництво квартир, а залишилися з нічим. Суд також скасував арешт на майно Зеновія Щепановського, зокрема, й на його BMW E 66760LI 2006 р., який у жовтні минулого року був арештований виконавчою службою і виставлений на торги зі стартовою ціною 311 878 гривень. Раніше на аукціоні був проданий легковий автомобіль Щепановського “Мерседес-Бенц S-63”.
Три роки позбавлення волі умовно отримав і другий фігурант цієї справи — головний бухгалтер підприємтва «Будівельник» Євген Марценюк. Оскільки пайовики ще не розірвали угод з підприємством «Будівельник», то цивільні позови суд поки що залишив без розгляду.
На такий поблажливий вирок Зеновію Щепановському вплинули пом’якшуючі обставини — медичні висновки про проблеми зі здоров’ям підсудного, численні медалі та подяки, грамоти, вручені свого часу міською та обласною радами за сумлінну працю та особистий внесок у розвиток економіки міста, за особистий внесок у розвиток української культури. Зіграла свою позитивну роль і Почесна грамота Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. І це далеко неповний перелік відзнак.
Майже рік Тернопільський міськрайонний суд розглядав кримінальну справу стосовно Зеновія Щепановського. 15 червня 2011 року, після масових мітингів пайовиків під стінами ОДА, керівника «Будівельника» заарештували. Пайовики, остаточно зневірившись у порожніх обіцянках пана Щепановського, вимагали притягнути його до відповідальності і повернути їм гроші. Люди вклали у будівництво десятки тисяч доларів, а деякі будинки донині залишаються тільки на папері. Спершу керівникові «Будівельника» інкримінували зловживання службовим становищем, підробку документів, заволодіння і розтрату майна в особливо великих розмірах. Тоді Зеновію Щепановському «світило» навіть до 12 років позбавлення волі. Пайовики вимагали справедливості, масово приходили на перші судові засідання, та згодом розчарувалися і навіть не з’являлися для надання свідчень по справі, міліція змушена була у примусовому порядку викликати їх. Кілька разів упродовж судового процесу Зеновій Щепановський звертався до медиків зі скаргами про поганий стан здоров’я, бувало, його везли до лікарні просто із зали суду. Постійні словесні перепалки між підсудними Щепановським та Марценюком, взаємні звинувачення лише затягувати процес. Директор стверджував, що він займався суто господарськими справами, а бухгалтер — фінансовими. Пан Марценюк натомість переконував, що лише виконував вказівки директора. Кілька разів Зеновій Щепановський змінював захисників, серед яких, до речі, була і його дружина. Врешті-решт під кінець судового розгляду обласна прокуратура змінила обвинувачення, оскільки так і не вдалося довести, що саме підсудні привласнили кошти пайовиків. Залишили тільки звинувачення у службовій підробці та службовій недбалості. Оскільки Зеновій Щепановський уже рік відбув під вартою, тож йому залишився відсидіти лише рік (рік в СІЗО зараховується за два роки в колонії), а там, дивись, звільнять достроково за зразкову поведінку…