У Чорткові з ініціативи радника міського голови з питань безбар’єрності Івана Космини відбувся соціальний експеримент, який змусив побачити місто по-іншому. Кожен учасник на власному досвіді зміг відчути, що таке бар'єрність.
Духовні наставники різних конфесій, депутати, працівники міської ради, представники «Карітасу» та служби зайнятості долучилися до ініціативи і вирушили по маршруту, прокладеним Іваном Косминою, на кріслах колісних.
Вони стартували від міської ради та попрямували через вул. Шевченка до парку – ділянкою, де комунальні служби вже нещодавно понизили тротуари та прибрали водостоки. Але дорогою назад, на іншому маршруті, кожен з учасників відчув, що означає бути невидимим у місті. Відсутність понижень, водостічні решітки, бар’єри перед магазинами й аптеками – це лише частина проблем. Учасники не змогли потрапити до жодної аптеки чи магазину! Пандуси й підйомники – замкнені або зафіксовані болтами. Працівники шукали відео в телефоні, щоб показати, як «колись це працювало». І це попри те, що аптеки за законом зобов’язані бути доступними для маломобільних груп населення.
"Такі ситуації – це не просто незручність. Це порушення прав людини. Люди змушені шукати допомоги або відмовлятись від базових послуг – медицини, покупок, участі в житті громади, - зазначають у міській раді. - Цей експеримент ще раз наголошує: безбар’єрність – це не про комфорт. Це про гідність. Люди з інвалідністю, мами з дитячими візками, літні мешканці, ті, хто тимчасово травмовані – кожен має право на рівний доступ до простору, послуг і суспільного життя".







































