Як ми повідомляли, замість сесії обласної ради сьогодні через відсутність кворуму провели зібрання депутатів. Після того, як в залі зареєструвалось лише 29 депутатів, виконуючий обов’язки голови облради Сергій Тарашевський скликав представників фракцій на погоджувальну нараду. Тут вирішили провести завтра, 1 лютого, о 12.00 годині, засідання президії обласної ради, де нарешті таки призначити дату дієвої сесії.
Опісля Сергій Тарашевський заявив, що допустився помилки. Оскільки попередньо сесія планувалась на 25 січня. Таке рішення підтримали керівники усіх фракцій, утрималась лише представниця «Свободи» Марія Чашка. Потім, за її ж усним проханням, виконуючий обов’язки голови облради переніс засідання сесії на тиждень пізніше.
– Коли підійшло 25 число і мені потрібно було давати оголошення і запрошення, я зустрівся повторно із нею і перепитав, чи думка помінялася. Думка не помінялася, дата – не визначена. І вони мене попросили по-людськи, щоби не йти в конфронтацію, не робити сесію 25 числа. Я годжуся на це і переношу на 31. Так як це останній десь місяця, і четвер, і гарна дата. Все виходить гарне. І далі, кажу, іншого бути не може. Ми мусимо якось відзвітувати за місячну роботу, яка проведена. І мене сьогодні звинуватили мої колеги, керівники з інших фракцій, що ми ж узгодили 25 число. А Чашка цю дату перенесла. Я пішов на поводу у «Свободи». Але і не узгодив з ними дату. Тому я попав у такий абсурд, колапс, не знаю, як це назвати. Тому я кажу, що каюся за те, що так не зробив, – вибачився Сергій Тарашевський.
Водночас представник фракції «Свобода» Володимир Стаюра нинішню відсутність своїх побратимів пояснив вояжем до Центрвиборчкому.
– Сьогодні наші люди є в ЦВК і ми надіємось на якісь зміни, які відбудуться по введенню наших депутатів, – зазначив «свободівець».
Керівник фракції УНП Володимир Болєщук визнав, що криза в обласній раді виникла не сьогодні. Але угода із партнерами по опозиції з ВО «Свобода» та «Нашою Україною» передбачає спільну координацію всіх дій.
– Ми виступаємо завжди за консолідацію всію гілок влади. Тому що і адміністрація, і рада працюють на громаду, на людей. І власне наш обов’язок робити все, щоб та консолідація відбулася. Тому ми мали сьогодні розмову із виконуючим обов’язки голови обласної ради, якому лише довели свою позицію, що потрібно шукати компроміс, потрібно шукати спільну позицію. Ми його знайшли в тому, що завтра проведемо засідання президії, яка визначить дату, коли ми приймемо обласний бюджет, – заявив Володимир Болєщук.
Представник «Нашої України» і голова бюджетної комісії Олександр Стадник запевняє, що перешкод для не прийняття бюджету вже немає. Відбулися бюджетні слухання, проект бюджету був розглянутий у всіх профільних комісіях, були направлені в бюджетну комісію 41 поправка і пропозиція. Їх врахували і бюджет буде прийняти. Але.
– Але є політична складова, є так звана криза обласної ради, тому що більше двох років не вводяться 19 депутатів обласної ради, які би мали виконувати свої обов’язки в сесійній залі. І сьогодні кількісний склад обласної ради не відображає того, що було отримано на виборах 2009 року. Рада повинна працювати п’ять років згідно закону. Можливо, комусь не подобається цей склад, який сьогодні є в раді. Але він повинен бути. Є вимога завести депутатів і ми одразу приймаємо бюджет, – пообіцяв «нашоукраїнець».
Питання введення 19 депутатів обласної ради є принциповим. Про це заявив позафракційний депутат Степан Барна.
– Сьогодні ми не можемо прийняти бюджет області не тільки тому, що є якась криза, а тому що не введені депутати Тернопільської обласної ради. І про це треба відкрито говорити. Тому що представники провладних сил саботують і блокують засідання територіальної виборчої комісії, – вважає депутат.
Назвати конкретні прізвища тих, хто винен у не введенні депутатів облради, вимагає в опозиціонерів представник фракції Партії регіонів Павло Федик.
– На попередній сесії, яка не відбулась, я попросив представників опозиційних сил назвати прізвище, ім’я, по батькові людини з адміністрації, з виконавчої структури, з партії, з будь-якої інакшої речі, яка заважає скликати так звану окружну виборчу комісію. Назвати конкретні факти, які зупиняють можливість введення так званих депутатів. Жодного з цих фактів немає. Є тільки голі звинувачення, є невміння працювати з законом, є невміння працювати з Центральною виборчої комісією, є невміння відстоювати інтереси своїх виборців. То не треба ховати невміння відстоювати свої інтереси за політичною байдужістю і політичною безвідповідальністю, – заявив «регіонал».
Отож, сесійна епопея в обласній раді продовжується.