Тернопільська малеча бавилася під замком на вербну неділю
На вербну неділю для малечі влаштували велике святкування біля замку. Діти малювали писанки, частувалися пончиками та яблуками. А от обіцяного бойового гопака від приїжджих гостей тернополяни не дочекалися.
Щоб намалювати писанку, дітки ставали у чергу. Спершу запрошували найменших – тих, кому до 5 років.
Із дітками працювали волонтери.
- Мені дуже сподобалося! Це зовсім не важко! – каже п′ятирічна Анжеліка Стаходуб. - На писаночці я намалювала сонечко і квіточки. Дуже хотіла б, щоб такі школи і розваги були частіше.
Свою писанку малювала і восьмирічна Неля Дмитришин. Дівчинка обрала для свого великоднього атрибута зелений колір. Каже, що подарує його своїй мамі.
Загалом охочих зібралося дуже багато. Організатори майстер-класу із писанкарства Віра та Сергій Борисови не встигали підходити до кожного, хто потребував допомоги в малюванні
Тим часом у коридорі замку можна було подивитися на витвори народного мистецтва. Близько десяти майстрів з Тернополя та Львова показували свої авторські роботи. Це – керамічний посуд і прикраси, ляльки-мотанки та біжутерію.
Ляльки-мотанки принесла на виставку Зоряна Удич. Каже, що почала займатися цим мистецтвом у грудні минулого року, але вже створила власний підхід до їхнього оформлення. Спочатку робила такі сувеніри лише для подарунків рідним. Та й на виставку принесла тільки для огляду. Продавати свої роботи поки не зважується.
- Вони для мене дуже дорогі – кожна має своє ім′я, свій образ. – каже пані Зоряна. - особливо ці ляльки подобаються моїм дітям. Вони з ними навіть спати вкладаються.
Дівчата у вишиванках за стійкою гостинно пропонували всім скуштувати домашніх яблук та пончиків. Все це роздавали безкоштовно.
Цей захід для найменших мешканців Тернополя влаштувала дитяча фольклорна школа „Правиця”. У вересні цього року планують відкрити її філіал в місті. До цього часу школа працювала лише в Києві.
- Хочемо ознайомити тернополян із нашою школою і її діяльністю, – каже керівник „Правиці” Олександра Стопник. – Ми навчаємо дітей фольклорних українських танців, співів, грі на традиційних музичних інструментах, організовуємо театральні гуртки. Коли дітки уже чогось навчаться - влаштовуємо показові виступи.
А от представників українського реєстрового козацтва, які анонсували, що покажуть справжній бойовий гопак, тернополяни так і не дочекалися.
- Ми їх запросили на свято. А за все решту відповідає їхній організатор, - пояснює пані Олександра.
На відкритті свята побував і заступник міського голови Леонід Бицюра, який висловив бажання бачити Старий замок творчим і мистецьким центром для тернополян та гостей міста. А також зазначив великий позитив в тому, що українські традиції писанкарства, вишиванок та інших народних мистецтв мають своє продовження і тернополяни їх не забувають.
Отець-мітрат Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Андрій Іван освятив приміщення і поблагословив починання організаторів.