Не лише побувати, а й пожити у США мріє більшість українських школярів. Для Юлії Гобрій таке побажання стало реальністю.
.
У серпні минулого року учениця школи №5 поїхала навчатися в Америку за програмою FLEX, яку вона виграла.
Вона талановита, але занадто скромна, - розповідає мама дівчинки пані Світлана. - Англійську мову знає добре. Кілька разів вигравала в олімпіадах. До того ж, у неї прекрасний американський акцент. Місцеві жителі, котрі не знають, що вона приїжджа, вважають її корінною американкою.
Живе Юля у віруючій родині в містечку Мерсерсберг, штат Пенсільванія. Прийомні рідні забезпечують її місцем проживання, харчуванням та сприятливими умовами для навчання.
Хоч родина не багата, проте порядна, - додає мама. - Щотижня діти разом із батьками обов'язково йдуть у церкву. Юля навіть сміється: “Скоро наді мною німб буде світитися”. Я спокійна, що вона не потрапить в погане оточення і повністю їй довіряю.
У листах до своєї української, справжньої сім'ї дівчинка пише про навчання та стиль поведінки американців.
Подобається, що можна вибирати дисципліни, - цитує пані Світлана. - Не люблю фізики та хімії, а тому обрала комп'ютерні науки. Програма в США набагато простіша. Те, що в нас вчать за чотири уроки. Там це займає удвічі більше часу. Подобається й те, що в них школи поділені по віку. Тобто є окремий заклад для старшокласників, окремий — для початкових класів.
Окрім навчання, тернополянка ще активно займається образотворчим мистецтвом. В Україні вона, як говорить мама, навчалася в художній школі та вигравала кілька конкурсів малюнків. Захоплюється юна землячка стилем та манерою поведінки тамтешніх жителів.
Жарти у них цікаві, - каже Юля. - Сміються з банального. Дуже чесні. Якось пропонувала однокласнику списати контрольну, а він сказав, що не буде, адже її я робила. Коли на вулиці я ненароком когось штовхнула. Та людина вибачається, що створила незручності. Узагалі всі люди посміхаються й не кричать, як у нас.
Наразі школярка активно готується до незалежного оцінювання.
Ровесники, мабуть, вважають її ненормальною, адже весь час проводить із книгами, - зауважує пані Світлана. - Американські вчителі кажуть, що така учениця — насолода. Про неї вже писали в місцевій пресі.
Додому повернеться Юлія у травні. На неї з нетерпінням чекають однокласники. А ще — іспити та випускний...
Наталія БУРЛАКУ, 20 хвилин