Кардинал з України Микола Бичок, який брав участь у конклаві під час обрання нового Папи Римського, розповів, що реальне голосування не схоже на однойменний голлівудський фільм, в якому описували політичні хитрощі, які нібито супроводжують процес.

"Я дивився фільм, але насправді він був суперечливим, особливо щодо молитви. Ви бачили в ньому, як хтось із кардиналів молиться? Жодного разу. Це в голлівудському стилі", — зауважив кардинал під час інтерв'ю The Guardian.

Протягом останніх років традицією конклаву стала ізоляція кардиналів. Цього року їм вимкнули мобільний зв'язок. Бичок жартує, що його нетривала відсутність з зовнішнім світом стала для нього полегшенням.

"Це був найкращий час у моєму житті. Просто спробуйте вимкнути телефон хоча б на 24 години. Мій був у такому стані два з половиною дні", — додав кардинал.

Нагадаємо, 8 травня конклав у Ватикані обрав нового Папу Римського. Ним став кардинал зі США Роберт Френсіс Превост, папське ім'я якого — Лев XIV. Тепер він очолюватиме 1,4 мільярда католиків у світі. Превост став першим американцем на престолі Святого Петра, він вважається компромісною фігурою, здатною об’єднати глибоко розділену Католицьку церкву. Новий понтифік офіційно зійде на престол 18 травня.

Джерело: Дзеркало тижня

Довідково

«Конклав» (англ. Conclave) — англо-американський кінофільм 2024 року у жанрі детективного трилера, зрежисований Едвардом Бергером. Екранізація однойменного роману Роберта Гарріса.

Дія фільму відбувається протягом 72 годин у Ватикані. Раптова смерть Папи Римського від серцевого нападу змушує кардиналів з усього світу розпочати терміновий процес конклаву. За вибір нового Папи відповідає декан Колегії кардиналів Томас Лоуренс, на очах якого розгортається битва за престол кардиналів Белліні, прогресивного ліберала, Тедеско, реакціонера-расиста, Тремблея, можливого корупціонера, та Адеємі, соціального консерватора.

Архієпископ Возняк повідомляє Лоуренсу, що перед своєю смертю Папа вимагав відставки Тремблея, що спростовує сам Тремблей, посилаючись на алкоголізм Возняка. Перед самим початком конклаву до учасників доєднується архієпископ Кабулу Бенітес, якого Папа призначив кардиналом in pectore.

Після першого голосування жоден кардинал не набирає потрібної кількості голосів, проте Адеємі незначно виривається вперед. Асистент Лоуренса, монсеньйор О'Меллі, дізнається, що Папа оплатив квиток Бенітеса до Женеви для прийому у лікаря, який врешті був скасований.

На другий день конклаву, під час обіду, кардинали стають свідками суперечки між Адеємі та сестрою Шанумі. Під час сповіді Шанумі зізнається Лоуренсу, що 19-річною дівчиною вона народила сина в неправедних стосунках із Адеємі. Хоча Лоуренс вимушений зберігати таємницю сповіді, Адеємі втрачає статус лідера голосування через те, що сутичка відбулась на очах кардиналів.

Лоуренс дізнається, що переліт Шанумі з Нігерії до Ватикану організував Тремблей, який заявляє, що зробив це за проханням Папи. Лоуренс пробирається до апартаментів Папи, де знаходить свідчення про те, що Тремблей здійснив акт симонії. Лоуренс викриває Тремблея перед кардиналами за допомогою наставниці монахинь, сестри Агнес.

На третій день конклаву стається вибух біля Сікстинської капели, спричинений атакою смертника. Такі ж теракти стаються у інших європейських містах. Тедеско закликає оголосити релігійну війну проти ісламу, проте Бенітес у несподіваній промові просить кардиналів не відповідати насиллям на насилля.

За результатами сьомого раунду голосування Папою проголошують Бенітеса, який обирає собі папське ім'я Інокентій. О'Меллі розповідає Лоуренсу подробиці скасованого медичного прийому Бенітеса. Той зізнається Лоуренсу, що народився з маткою та яєчниками, а в Женеві збирався зробити лапароскопічну гістеректомію, проте скасував свої плани, вирішивши, що «він такий, яким його створив Бог».

У фінальній сцені Лоуренс відчиняє вікна в своїй кімнаті, впускаючи світло до темного приміщення.

Джерело: Вікіпедія