У Тернополі справжня пошесть з фальшивих повідомлень про замінування. Найчастіше ціллю телефонних хуліганів стають органи влади та навчальні заклади. Кілька разів доводилося евакуювати будівлю облради. Як встановило слідство, телефонні терористи, як правило, мають прописку у тимчасово неконтрольованих Україною районах Донбасу.
З вищими навчальними закладами все інакше. Їх "мінують" місцеві злочинці. Досі не розкрито погрозу про бомбу під час виборів ректора медичного університету, а сьогодні постраждав Національний економічний університет.
Як повідомляє 20 хвилин у суботу вранці, 23 липня, невідомий чоловік повідомив про замінування центрального корпусу ТНЕУ. Проте інформація не підтвердилась, бомби у навчальному закладі не було. - Близько 11.00 у чергову частину головного управління Національної поліції Тернопільської області надійшов рапорт від чергового на прохідній ТНЕУ, - повідомив начальник сектору зв’язків з громадськістю ГУ НП Сергій Крета. - У ньому йшлося про те, що в університет зайшов невідомий і повідомив, що на другому поверсі ТНЕУ закладено вибуховий пристрій. З приміщення навчального закладу невідомий втік. На місце події відразу виїхали працівники вибухо-технічної та кінологічної служб, медики та рятувальники. - Вони обстежили адміністративний корпус ТНЕУ за адресою вулиця Львівська, 11 і вибухового пристрою не виявили, - каже пан Крета. - А згодом неподалік навчального закладу затримали чоловіка, який надав неправдиву інформацію про замінування. Наразі працівники правоохоронних органів встановлюють особу невідомого. Є підозра на те, що чоловік психічно нездоровий. Якщо ця інформація підтвердиться, то він не нестиме жодної відповідальності за неправдиве повідомлення про замінування, кажуть в управлінні Нацполіції. А загалом, відповідно до Кримінального кодексу України за статтею 259 завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими важкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Те саме діяння, якщо воно спричинило важкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.