Останнім часом частішають випадки знахідок кажанів у житлових або господарських спорудах. Звірки перебувають у стані зимового сну і абсолютні безпорадні у цю пору.

У ставленні до них у таких ситуаціях проявляється сутність людини. Із публікацій у соціальних мережах відомі обурливі випадки, коли безпомічних тварин брутально викидали із їх зимового прихистку на сніг, у смітник тощо. Проте найчастіше люди проявляють турботу про цих живих створінь, несуть певні витрати, щоб доправити їх у волонтерські реабілітаційні центри (яких в Україні обмаль) або намагаються самотужки перетримати кажанів до весни. Про такий випадок розповіли у Національному природному парку "Дністровський каньйон".

Нещодавно до парку з Тернополя передали п'ять вечірниць дозірних. Цей кажан все частіше замість того, щоб відлітати на південь, як колись, влаштовується зимувати десь у будівлях. Молодший науковий співробітник парку Тетяна Микитюк уже має успішний досвід порятунку цих крилатих звірків. Кажанів було догодовано личинками зофобасів до маси 27-30 г і до весни переведено у стан зимового сну.

Детальну інформацію про те, як вчиняти при знахідках кажанів узимку, коли вони у небезпеці або чимось дошкуляють людині, можна знайти у Посібнику з реабілітації кажанів, розробленому Харківським Центром реабілітації рукокрилих. Цей посібник є результатом майже десятирічної праці з порятунку та реабілітації рукокрилих в Україні.