Тремкі струни бандури полонили теплого недільного дня 4 жовтня товариство тернополян, яке завітало до народного дому «Перемога». Шанувальників мистецтва тішив дует бандуристок «Елегія струн», у складі Юліани Хаварівської та Ірини Кріль. Звучали переспіви давніх старовинних українських мелодій, кращі хіти естрадної музики 80-років, класична європейська музика. Спеціальним гостем вечора став наш земляк, український співак, композитор й музикант Андрій Підлужний та камерний оркестр під керівництвом Мирослава Кріля. Хвилі безтурботної радості та усмішок змінювали в концертному залі емоції тихого смутку і переживань…
«Доволі часто представники культури звертаються до мене як директора успішного промислового підприємства за матеріальною підтримкою. Намагаємося надавати таку
Продовження розмови із директором компанії з виробництва металопластикових конструкцій, а нині – кандидатом на посаду Тернопільського міського голови – ведемо вже в іншому культурному закладі, серцевинному для нашого міста. У Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі – Урочиста академія з нагоди 100-літнього ювілею:
- Пане Володимире, Ви стали сьогодні одним із тих гостей свята, який зробив театрові щедрий подарунок з нагоди ювілею…
- Так, справді, компанія Viknar’off, яку я очолюю, змогла сьогодні вручити театрові грошовий сертифікат, адже усвідомлюємо, що мистецтво неможливе без капіталовкладень. Щоб театр жив, розвивався, щоб залишався класичним і разом з тим був сучасним, актори і режисери не повинні думати про буденні речі: де взяти гроші, щоб заплатити за світло і воду, чим залатати діри у протертих камзолах… Глядач хоче бачити красиве, вишукане приміщення, аплодувати віртуозній грі талановитих акторів. Але театр, як відомо, не може прожити на самі лише глядацькі аплодисменти, навіть найпалкіші.
- Ви вважаєте, що держава не здатна ефективно опікуватися закладами культури?
- Держава, місцева влада повинна це робити прозоро і ефективно: розподіляти бюджет так, щоб його вистачало на речі, що формують культурне багатство міста. Разом з тим, розумію, що жодне управління культури не може платити талановитому акторові більше, ніж це годиться робити згідно штатного розкладу. Тут не обійтися без залучення позабюджетних коштів, без підтримки меценатів.
В розмову у «високому штилі» захотілося внести легкої спонтанності, тож раптом запитую:
- Володимире Васильовичу, ви справляєте вигляд дуже сучасної, активної людини із прогресивними поглядами. Чи можете назвати себе «театралом»?
Вдячна і задоволена, що отримую на своє запитання чесну (як мені здалося) відповідь:
- Коли людина приймає рішення про те, що вона хоче стати частиною влади, то питання для неї уже не стоїть таким чином: любить цей депутат або, скажімо, міський голова театр чи ні. Обов’язком, культурною ознакою влади є відвідання концертів класичної музики у філармонії, спектаклів у драматичному театрі. Сьогоднішній день демонструє, що це – приємний обов’язок.
Розмову записала Тамара Капиця