348 787 гривень витягує з сейфу і показує журналістам заступник голови страйкового комітету Тернополя Любомир Шимків, демонструючи, що всі гроші є і нікуди не поділись.
На столі лежить купа грошей. За його словами, Тернопіль – єдине місто України, де Євромайдан мав єдину касу, всі гроші, які надходили і витрачали – чітко записували. Активісти Євромайдану спростовують чутки, що, нібито, хтось їх крав і витрачав не за призначенням.
- З першого грудня я займалась касою Євромайдану в Тернополі. До того був Віталій Забава, йому на картковий рахунок присилали гроші. Але залишок тих грошей також врахували. Теж чула від багатьох, що залишку зібраних коштів вже нема, вони стоять на депозиті, то ось вони є, – каже скарбник Євромайдану в Тернополі Наталія Гайдук.
Станом на 24 грудня на Євромайдан в Тернополі пожертвували 1 149 318 гривень Зокрема, за словами Шимківа, через скриньки зібрано 956 тисяч 158 гривень, 1908 доларів, 2040 євро, 108 962 надійшло на картковий рахунок і 71 626 від підприємців. Витрати склали 800 552. Залишилось в касі 348 787 гривень.
- Гроші нам надходили з кількох джерел, найголовніше, то скриньки, які ми ставили на майдані, ще були підприємці, люди особисто приходили і приносили гроші, на картковий рахунок присилали. За кожен день ми робили звіт. Тут є три колонки, перша – це витрати, тут вписувались потреби, на що видається, відповідальний – це прізвище та ім’я і підпис. До цього я прикріпляла чеки. В більшості чеки – це тоді, коли ми харчували майдан, – каже Наталя Гайдук.
За словами скарбника Євромайдану, коли виймали гроші зі скриньок – робили протоколи. Скриньки постійно пильнували волонтери, а коли перераховували, то це робили у присутності трьох осіб, щоби все було прозоро. Якщо ж гроші приносили особисто, то людину просили розписку про пожертву.
- Були люди, які не хотіли, щоб їхнє ім’я фігурувало, то вони давали їх в конвертах, які також підшивали до фінансового звіту, – каже Наталя.
Всю інформацію зберігають у великій папці, її пускають по колу і показують журналістам, втім. просять не фотографувати. Бо там особиста інформація людей, з номерами мобільних. У папці також списки людей, яких відправляли на Київ, щоби вести їх облік. За весь час таких понад 5 тисяч.